SZUPERZÖLD: 85 napja tart a Sajó-katasztrófa, miért nem sikerült megállítani az élővilág kipusztulását? – Orosz Örs, Nyitra megyei képviselő, felvidéki jogvédő aktivista, a Gombaszögi Nyári Tábor főszervezője EQUILOR TŐZSDENYITÁS – Török Lajos, vezető elemző NÉGYZETMÉTER: Falusi CSOK-ot szeretnél? Van még pár heted igénybe venni – Tóth Levente, a bank360.hu kommunikációs vezetője, vezető szerkesztője
Veszélyes-e az elektroszmog?
Az elektroszmog mérhetően jelen van az életünkben. Az elektroszmog olyan civilizációs szennyezés, ami az utóbbi egy évszázadban bukkant fel és az utóbbi két évtizedben ugrásszerűen fölerősödött. Kell félnünk az elektroszmogtól? Tehetünk érdemben bármit a csökkentésére? Egyáltalán: létező jelenség vagy csak korunk technikai mumusa? Almásy Zsolt, épületbiológus Videó: Hang:
Elektroszmog és óvatoskodó ingatlanpiac
SZUPERZÖLD: Veszélyes-e az elektroszmog? Az elektroszmog mérhetően jelen van az életünkben. Az elektroszmog olyan civilizációs szennyezés, ami az utóbbi egy évszázadban bukkant fel és az utóbbi két évtizedben ugrásszerűen fölerősödött. Kell félnünk az elektroszmogtól? Tehetünk érdemben bármit a csökkentésére? Egyáltalán: létező jelenség vagy csak korunk technikai mumusa? Almásy Zsolt, épületbiológus EQUILOR TŐZSDENYITÁS – Török Lajos, […]
A Shell elleni ítélet és annak hatásai
Először a történelemben egy bíróság kimondta, hogy egy óriáscég felelős az egyre veszélyesebb mértéket öltő éghajlatváltozásért. A Hágában székelő holland bíróság úgy döntött, hogy a Shell köteles 45 százalékkal csökkenteni CO2-kibocsátását a következő tíz évben.
Toxikus talajszennyezés veszélyezteti a Dunakanyar vízbázisát
De mi a nagykép? Illatos út és társai: hol van még komoly toxikus szennyezés Magyarországon? Simon Gergely, a Greenpeace regionális vegyianyag-szakértője segítségével próbáljuk feltérképezni Magyarország mérgezettségi helyzetét. Videó: Hang:
Olajipar és védőoltások
Névnapok, események, híres születésnaposok. Lapszemle, tőzsdei helyzetkép. Budapest, te csodás: hírek. Merre tovább, olajipar? Pletser Tamás, az Erste Befektetési Zrt. olaj- és gázipari elemzője. Lesz védőoltás a koronavírus ellen? Ha igen, mikor? És mit gondolnak az oltásokról a magyarok? Dr. Holchacker Péter, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatója.
A víz a legfontosabb
A Budapesti Víz Világtalálkozó 2019 felvezető eseményeként megrendezett „Víz, béke, fejlődés” szakmai konferencia alkalmából Szöllősi-Nagy András professzorral beszélgettünk.
Mitől ólomszennyezett a budapesti csapvíz? Mit tehetünk?
A Nemzeti Népegészségüygi Központba beküldött fővárosi csapvíz minták ötöde ólommal szennyezett – ez a hír járta be a múlt héten a sajtót. A hír hallatán minden bizonnyal sokan ledöbbentek. Hogy lehet ez? Miért csak most hír ez? Honnan tudhatom, vajon a saját háztartásom érintett-e? Mit lehet tenni, ha ólomszennyezett a csapvíz?
Csapvíz, infláció és konvergencia program
Az ortodox egyház egyik legfontosabb ünnepén Szent György napján jelentkezünk, mikor épp a magyar érettségi is zajlik. Megemlékezünk a világ első postabélyegéről és a kontinens első atlétikai versenyéről. No meg Freud és George Clooney születésnapjáról. Átolvassuk a lapok híreit meg áttekintjük a tőzsdei folyamatokat. A vizsgált fővárosi csapvíz minták ötöde ólomszennyezett – adta hírül a […]
Rossz állapotban vannak természetes vizeink
Magyarország a vizek országa. Aha. De akkor miért van az, hogy az Európai Környezetvédelmi Ügynökség jelentése szerint természetes vizeinknek mindössze 20 százaléka van ökológiai szempontból elfogadható állapotban. Miért van az, hogy ez a nem túl szívderítő állapot régóta fennáll, mégsem teszünk semmit sem?