A drága energia nemcsak az inflációba gyűrűzik be, hanem a külső egyensúlyunkat is rontja, nyomást helyezve ezzel a forint árfolyamára. E mellett egyszerűen kiszívja a megtermelt jövedelmet a gazdaságból, a keresletszűkítés pedig rontja a növekedési kilátásainkat.
Küzdelem az orosz-ukrán háború hatásai ellen
Rendkívüli, 100 bázispontos kamatemelést hajtott végre a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa, a jegybank az egyhetes betéti és hitel kamatlábak által határolt kamatfolyosó felső (hitel-) szélét emelte meg, amivel gyakorlatilag megágyazott a csütörtöki effektív szigorításnak.
Döbbenetesen rossz inflációs adat érkezett – mit lép az MNB?
Az inflációs adatok folyamatosan kellemetlen meglepetést okoznak, a pénteken közölt januári 7,9%-os áremelkedés után az elemzők egyre többen gondolják úgy, hogy a jegybanknak is a gázra kell lépnie és nem fogja tudni 5-5,5%-on lezárni a kamatemeléseket. De hol rontotta el a jegybank? Milyen globális és specifikusan hazai folyamatok hatnak a pénzromlás mértékére? És mit kellene […]
Heti kitekintő – magyar és amerikai infláció, EKB-kamatdöntés
HETI KITEKINTŐ: Magyar és amerikai infláció, EKB-kamatdöntés Kovács Mihály, az OTP Elemzési Központ elemzője Videó: Hang:
GDP meglepetés!
Vaskos meglepetést okozott a magyar gazdaság, de mi történt a magyar gazdaság egyik motorjával? A piac nem ezt várta… Németh Dávid, a K&H Bank vezető makrogazdasági elemzője beszélt a friss előzetes adatról.
Előbb indulhat be az amerikai gazdaság – mikor követi Európa?
A héten várható fontos makrogazdasági eseményekről és azok hatásáról kérdeztük Tardos Gergelyt, az OTP Elemzési Központ vezetőjét. EKB kamatdöntésre várunk, de tart-e a jegybank az inflációtól? Milyen hatással van a költségvetésre a járványhelyzet? Mikortól várható, hogy valóban újraindul a gazdaság? Lehet számszerűsíteni Európa lemaradását az USA-hoz, vagy Nagy-Britanniához képest? Videó: Hang:
Mi folyik itt? Forintmélypont és elszálló hiány
“Az újabb korlátozások miatt elkezdték ütni a forintot a befektetők, az euróval szemben tavaly november óta nem látott mélypontra esett a magyar fizetőeszköz.” – olvashattuk a forintról. Hogyan alakult ki ez a helyzet és milyen megoldással lehetne helyrebillenteni a költségvetést? Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője segít nekünk eligazodni. Videó: Hang:
Kezdhetünk rettegni az inflációtól?
Bár az inflációs alapmutatók 3% feletti árdinamikát tükröznek és a következő hónapokban főként az olajárak miatti bázishatás miatt átmenetileg 4%-ig emelkedhet az infláció, a jegybankon jelenleg nincs nyomás, hogy változtasson a kamatkondíciókon. Ebben az hozhat változást, ha a veszélyeztetett népesség átoltása után megindul a gazdaság újranyitása, ami tavaly júliusban komoly, de egyszeri áremelkedéssel ás az […]
Fél szemünk a zloty-n – milyen hatása van ránk?
Változott az EUR/PLN devizapár árfolyama a múlt heti kamatdöntés és a korábbi devizapiaci intervenciók után. Milyen hatása van a régiós devizákra? Van lehetőség rögzített árfolyamra? Mi a lehetséges kamatpálya PLN-ben? EUR/HUF heti árfolyam alakulás, árfolyam várakozás és rövid kitekintés a következő heti MNB kamatdöntésre Imrei Jánostól, Global Markets Vállalati Értékesítési Osztály vezetőjétől. Videó: Hang:
Mégse olyan jó buli a fiatalok adómentessége?
Mégse jó buli a 25 év alattiak adómentessége? Ezt állítja Pogátsa Zoltán közgazdász, szociológus, a Soproni Egyetem docense. Mire alapozza ezt a gondolatot? Mire jó az adómentesség és mit ér el vele a gazdaság? Megkérdeztük. Videó: Hang:
- 1
- 2
- 3
- …
- 6
- Következő oldal »