2024. január 31, szerda 8-9 óra
Banki díjak – Miért annyi az annyi?Új év új lehetőségek, de új bankszámla is? Az elmúlt években az inflációkövető díjkorrekció következtében jelentősen emelkedhettek a banki költségek is, ami miatt számos szolgáltatás drágává vált. Szerencsére immár négy éve, minden év elején minden bankszámlatulajdonos megkapja a díjkimutatást, ami tartalmazza az összes igénybevett banki szolgáltatást és a fizetett banki díjakat. Emellett a technológiai fejlődéssel új szolgáltatások jelentek meg, például push üzenetek, segítségével kiválthatóvá vált az SMS szolgáltatás, így évente akár több tízezer forint is megtakarítható. De vajon ezek alapján milyen lehetőségei vannak az banki ügyfeleknek, mi az, amit mindenképp érdemes ellenőrizni, mennyire egyszerű ma számlacsomagot váltani és mit tesz a szabályozó, hogy ebben a témában is növekedjen a pénzügyi tudatosság?
Hogyan alakultak az elmúlt időszakokban a lakosság pénzforgalmi költségei, mi befolyásolja ezt leginkább?
Mi befolyásolja az ügyfelek által fizetett díjakat és hogyan tájékozódhat a díjakról a számlatulajdonos?
Milyen szélsőséges eseteket lát az MNB?
Mit tehet a számlatulajdonos, ha túlzónak találja a díjait?
Az MNB rendszeresen vizsgálja a lakosság által fizetett díjakat és felhívja a figyelmet a tudatosság fontosságára. Van egyéb módszer, amivel az MNB igyekszik csökkenteni a fent említett különbségeket és a több tízezer forintos díjakat?
Luspay Miklós, a Magyar Nemzeti Bank pénzforgalmi vezetője
ARANYKÖPÉS “Háborút folytatni bármiféle ideálért éppoly hülyeség, mintha valaki a bordélyházban akarna megszabadulni a tripperjétől.”
Norman Mailer (1923)
KORRUPCIÓ – ARANYÉREM: Nagy korrupció, kis gazdasági teljesítmény – Magyarország az EU alsó házában. Számos tudományos kutatás és szakpolitikai elemzés szerint egy országban a korrupció visszaveti a gazdasági fejlődést. A korrupciónak a gazdasági teljesítményre gyakorolt hatását, miként magát a korrupciót is közvetett indikátorokkal – proxykkal – ragadhatjuk meg. Bár a hazai korrupció rövid távon több esetben is „olajozza” a gazdaság fogaskerekeit, összességében Magyarország mára az EU legkorruptabb, ám szerény gazdasági eredményeket felmutatni képes tagállama lett. 2021-ben még csak a második legkorruptabb állam volt Magyarország az EU-ban, 2022-ben viszont már az utolsó helyen végzett. A világranglistán a 77. helyen állunk, Burkina Faso és Kuvait szomszédságában. Transparency International: Magyarország az EU legkorruptabb országa. Martin József Péter, a Transparency International Magyarország ügyvezető
Feliratkozás: Apple Podcasts | Spotify | TuneIn | RSS