2024. június 4., kedd 8-9 óra
Vége a világnak vagy van még remény? Boldog, aki felismerte a globális felmelegedést, a klíma- és energiaválságot, és lelkesen küzd a fosszilis energiahordozók visszaszorításáért, a fenntartható gazdaságért. Ám aki rendszerszinten szemléli a vészjósló folyamatokat, depresszióba zuhanhat, mert megoldhatatlannak láthatja a helyzetet, az összeomlás képei villannak fel előtte. Vagy lehet, hogy mégis ő a boldogabb, mert képes volt mélyebb szinten szembenézni a valósággal, és így készen áll a nagy összefüggésekhez emberi minőségünket, valódi civilizációs eredményeinket megőrizve alkalmazkodó életszemlélet és életforma kialakítására?
– Mi várhat ránk jó eséllyel az előttünk álló években?
– Miért olyan nehéz ezt feldolgozni?
– Mik az egyirányú folyamatok fő okai?
– Miért felülírhatatlan az emberi psziché programja?
– Miért zuhan az ipari civilizáció az úgynevezett energiaszakadékba?
– Hogyan értelmezhető a körülöttünk zajló folyamatok léptéke és sebessége?
– Mit jelent a számunkra majd a globális élelmezési válság?
– Mik az éghajlatváltozás elsődleges következményei és másodlagos hatásai?
– Mik a tudatosulás lépcsőfokai?
– Mit jelent a mélyalkalmazkodás, és miben, illetve hogyan nyújthat támogatást?
– Mit tehetünk, és miért rendkívüli fontosságú a folyamatok és összefüggések megértése, illetve a megbékélés?
– Mi a különbség a megújuló és a meg nem újuló természeti erőforrások között, és miért hozzák el az ipari civilizáció végét?
– Mi a Seneca-görbe, és mit jelent az, hogy a folyamatok exponenciálisan gyorsulnak?
Stumpf-Biró Balázs, összeomlás-kutató
ARANYKÖPÉS: Az anyagiak nélkülözhetetlenek az életünkben, mégis ki kell mondani, nekünk embereknek elsősorban egymásra van szükségünk. Ez leginkább akkor derül ki, amikor bajban vagyunk. Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapítója (1940)
ÉSZJÁTÉK: Globális polikrízisek a logisztikában. Sok a kihívás, de állandó az alkalmazkodás a szektorban. Dr. Doór Zoltán, a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) elnöke
MÁGIKUS-E: Kik a legnagyobb e-kereskedők? A TOP15 legnagyobb forgalmú e-kereskedő mellett ismét elkészült az élelmiszerek és háztartási cikkek online értékesítésével foglalkozó kereskedőket tömörítő TOP10-es FMCG lista, valamint a legalább bruttó 5 milliárdos online kiskereskedelmi forgalmat elérő, 100%-ban magyar tulajdonú kereskedőkről is rangsor készült. Madar Norbert, a GKID vezető tanácsadója, partnere
Feliratkozás: Apple Podcasts | Spotify | TuneIn | RSS