2025. február 6., csütörtök 6.30-8 óra
NÉVNAPOK, ESEMÉNYEK, SZÜLETÉSNAPOSOK, LAPSZEMLE és TŐZSDEI HELYZETKÉP
BUDAPEST, TE CSODÁS: Hírek a fővárosból és környékéről
Még soha nem volt ekkora a légiforgalom Magyarország felett; Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapesten a rendőrfőkapitány; Megújul a Nagykörút közösségi tervezéssel; A Gellért térről rajtol az idei Tour de Hongrie.
ÉBRESZTŐ TÉMA: Azt hitted vicc? Annak durva lenne! Milliárdos összbírság a GDPR miatt
2024-ben az uniós adatvédelmi hatóságok összesen 1,2 milliárd euró bírságot szabtak ki, ezzel a büntetések összértéke 5,88 milliárd euróra nőtt a rendelet alkalmazandóvá válása óta – derül ki a DLA Piper legfrissebb, immár hetedik alkalommal megjelenő riportjából. A legmagasabb összegű bírságok ismét a technológiai szektort sújtották, miközben az adatvédelem fókuszában a vezetői felelősség és az AI-eszközök adatvédelmi kérdései állnak. Almásy Márk, a DLA Piper Hungary Szellemi Alkotások és Technológiai csoportjának ügyvédje.
HETI ALAPOZÓ: A skizofrén EM index a megoldás, ha fordul a dollár?
A fejlődő piacokat alapvetően három kategóriára érdemes bontani:
1. Latin-Amerika, ami durván az index 8,7 százaléka (ennek 72 százaléka Brazília és Mexikó)
2. EMEA, ami az index 13 százaléka ide tartozik Szaúdi, UAE, CEE és Dél-Afrika
3. A lényegi csoport 78%-kal viszont az APAC, ami három érdemi súllyal rendelkező országot tartalmaz India 19% és 24x P/E, Tajvan 20% 21x P/E, Korea 9,4% P/E 11,6x és Kína 26% P/E 11x.
Magyarul az EM index lényegi része az ázsiai négyes, és abból 2 szuperdrága 2 nagyon olcsónak tűnik. Ami szintén nagyon érdekes, hogy az EM index részben a fenti 4-es miatt nagyon tech túlsúlyos, a legnagyobb komponense a TSMC 10%-kal, aztán a Tencent és Alibaba, Samsung.
Tunkli Dani, az Accorde Alapkezelő befektetési igazgatója.
Feliratkozás: Apple Podcasts | Spotify | TuneIn | RSS