Millásreggeli - a gazdasági muppet show

  • ÉLŐ ADÁS
  • MŰSORTÁR
  • PODCAST FELIRATKOZÁS
  • VAN BARÁTUNK: RADIOCAFÉ
  • EPIC STORIES

Merre tovább BUX?

2018-11-12

Csárt Máté

Ez nem amolyan költői kérdés, tényleg válaszúthoz érkezett az index. Megjelent mind a négy blue chipünk gyorsjelentése, tudunk róluk mindent. Ketten hozták a várakozást, vagy még egy kicsit többet is (MOL, OTP), ketten csalódást okoztak (Telekom, Richter). Mindeközben a BUX 1000 ponttal magasabban jár, mint mikor legutóbb írtam róla és ezzel megközelített egy kritikus szintet.

Az elmúlt napokban eszembe jutott André Kosztolány egyik remek aranyszabálya: a tőzsdén kétszer kettő az öt mínusz egy, vagyis igazunk lehet előbb-utóbb, bekövetkezhet, amire korábban gondoltunk, de legtöbbször nem egyenesen vezet odáig az út, hanem némi kitérővel (sokszor már nélkülünk, mert időközben kivág a stop). A BUX is így tört ki a sávjából. Először még utoljára lefordult a többször megjárt, letesztelt 37.500 pontos szintről, hogy a víz alá merítse a túl korán örömködő bikákat (engem is). Így zúgott pár nap alatt 1.800 pontot a mutató értéke. Innen aztán – 35.800 ponttól az alábbhagyó nemzetközi parának és az amerikai időközi választás papírformának mondható eredményének köszönhetően zsinórban emelkedve több napon keresztül vágtatott el a jelenlegi 38. 600 körüli értékig, meglepően magas forgalmú kereskedés mellett. Ez mind szép, de hogyan tovább?

A problémát egy év elején kialakult sáv teteje jelentheti, ami 39.000 pont körül húzódik, ez jelenthet megállót a növekedésben egy időre. Ahogy nem engedte továbbjutni ez a szint az indexet február és május között, úgy most is okozhat kellemetlen napokat, heteket a bikáknak. Azonban, ha mégis sikerülne túljutni ezen az ellenálláson, akkor a következő megálló a februárban kialakult rés lehet 39.800 pontnál. Optimizmusra adhatnak okot a főbb mozgóátlagok. Kezdenek szépen összesimulni – 1000 ponton belül van az 50-es, 100-as, 200-as értékének különbsége, mindegyik az árfolyam alatt helyezkedik el, irányukat tekintve pedig emelkedő képet mutatnak, vagyis egyre nagyobb értékeket vesznek fel.

Támogató lehet a nemzetközi hangulat is. A globális trendet vállain cipelő amerikai piac esetében az S&P500 a múlt héten visszakeveredett a 40 hetes mozgóátlaga fölé és nem esett el a meredeken emelkedő 100 hetes. Ha a jövő hét végére is megmarad az index a 2.760 pont feletti szinten (ez most a 40 hetes mozgóátlag értéke), akkor az emelkedést hozhat a magyar piacra is.

Amin elhasalhat a sztori, az leginkább a dollár, ami újra erősödésnek indult a FED csütörtök (11.08) esti kamatdöntését követően, borzolva ezzel a részvénybefektetők kedélyállapotát. Ha folytatódik a zölhasú menetelése, akor az újra indíthatja a régi nótát: erősödő dollár + emelkedő kötvényhozamok = feltörekvő piaci para és tőzsdei lejtmenet.

A cikk szerkesztését a Millásreggeli Kft. tartalomszolgáltató partnere végzi. Az itt leírtak nem feltétlenül tükrözik a Millásreggeli Kft., illetve a stáb véleményét, vagy hivatalos álláspontját. A Millásreggeli Kft. és a stáb az itt leírtak kapcsán mindennemű ajánlati kötöttségét kizárja, az abban foglaltak valóságtartalmáért felelősséget semmilyen formában nem vállal. Fentiek nem tekinthetőek szerződéskötésre, vagy kötelezettségvállalásra történő ösztönzésként, így az abban szereplő információk kizárólag tájékoztatóak és csak saját felelősségre használhatók fel.

Kategória: Csárt Máté Címkék: bux, Csárt Máté, s&p 500, technikai elemzés

  • MÉDIAAJÁNLAT
  • FELTÉTELEK
  • ADATVÉDELEM
  • ÁSZF
  • IMPRESSZUM
  • KAPCSOLAT
  • STÁB
  • GALÉRIA

Copyright © 2025 · Millásreggeli - minden jog fenntartva!