Az elmúlt években emelkedett azon cégek száma, amelyek gazdaságilag is kifizetődőnek tartják a munkavállalók egészségmegőrzésének támogatását.
A közel négyezer munkavállaló, valamint 94 nagy-, közép- és kisvállalat megkérdezésével történt, a Humánpolitika.com egyesület és az All You Can Move (AYCM) testmozgást elősegítő program által készített közös felméréséből kiderült, hogy a munkaadók többsége úgy gondolja: a mozgás szorosan összefügg a munkahelyi teljesítménnyel, és a munkavállalók sportolásának támogatása csökkenti a betegség miatti hiányzásokat, növeli a teherbírást és a motivációt.
A dolgozók 85 százaléka válaszolt úgy, hogy a rendszeres sport pozitív hatással van munkavégzésére, és szeretné, ha munkaadója támogatná az aktív életmódban. A jó egészségi állapot csökkenti a betegen töltött napok számát, így több időt lehet munkára, valamint szabadidős tevékenységre fordítani.
Az egészségi állapot javulásával a munka egyre kevésbé lesz megerőltető, így az egyén – elmondása alapján – hajlandó lesz arra, hogy több szabadidőért cserébe nagyobb hatékonysággal dolgozzon. Ezen kívül a várható élettartam is növekszik, az egészségesebb emberek pedig nagyobb hajlandóságot mutatnak arra, hogy oktatásba és képzésbe fektessenek be, mivel a megszerzett tudásuk „gyümölcsét” még sokáig élvezhetik.
A munkáltatók szerint a munkaügyi egészségmegőrzés fejlesztésének tekintetében az adó- és járulékkedvezmények, illetve a támogató törvényi szabályozás kulcsfontosságú lenne.
A vállalatok humán erőforrás szakembereit is bevonó kutatásból az is kiolvasható, hogy az elmúlt öt évben nagymértékben nőtt a rekreációra áldozó vállalatok száma.