A magyarországi nagyvállalati vezetők szerint cégük működését leginkább a túlszabályozottság, az államháztartási hiány kezelésére tett kormányzati intézkedések, illetve a megfelelő szakemberek hiánya nehezíti.
Szűcs Márta, a PwC Magyarország könyvvizsgálati üzletágának cégtársa ismertetése szerint tavaly még a magyar cégvezetők 64 százaléka bízott abban, hogy a világgazdaság növekedni fog, az idén ez az arány 46 százalékra csökkent. Ugyanakkor a saját cége bevételének növekedésében a tavalyi 72 százalék helyett a vezetők 82 százalék bízik az idén. A magyar gazdaság növekedésébe vetett bizalom pedig 55-ről 51 százalékra csökkent.
A magyar cégeknél a piaci célpontok közül Németország 30 százalékkal áll az első helyen, ez 5 százalékponttal több a 2014. évinél. Második helyen – 19 százalékkal – Románia áll, itt a csökkenés 2 százalékpontos. A harmadik helyen álló Lengyelországot a vezetők 10 százaléka jelölte meg piaci célpontként, itt a növekedés 1 százalékpont volt egy év alatt – vázolta a PwC cégtársa.
A kormánnyal szembeni elvárásként Magyarországon a versenyképes adórendszert jelölte meg a vezetők 72 százaléka. Globálisan ez az arány csak 67 százalék volt. A képzett munkaerő megteremtését 68 százalék igényli, míg globálisan ez az arány 60 százalék. Az innovációt elősegítő gazdaság kialakítását a magyar vezérigazgatók 63 százaléka várja a kormánytól, míg a globális arány 30 százalék – ismertette a további elvárásokat Szűcs Márta.