Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) 11 milliárd forint uniós fejlesztési forráshoz jutott. Ebből új mentőállomásokat építenek, gépkocsikat vásárolnak, de jut belőle meglévő épületek korszerűsítésére, műszerek beszerzésére és oktatásra is.
Ma van a Mentők napja Magyarországon, az OMSZ pedig fennállásának 65. évfordulóját ünnepli a mai napon. Az Országos Mentőszolgálat 1948. május 10-én alakult meg, szervezeti elődei a Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület, valamint a Városok és Vármegyék Önkéntes Mentő Egyesülete voltak. Jelenleg az OMSZ-nek 231 mentőállomása és hét légimentő bázisa van országszerte, és mintegy hétezren dolgoznak a szervezetnél.
A pénzből öt területen tud fejleszteni a szervezet, első körben felmérték azokat a fehér foltokat, ahova nem minden esetben ér ki a riasztástól számított 15 percen belül a mentőautó, ezért huszonkét településen új mentőállomás építésébe kezdenek ? mondta az évforduló alkalmából rendezett ünnepség előtti sajtótájékoztatón Gyöngyösi Péter, az OMSZ fejlesztésekért felelős igazgatója. Ezeket a mentőállomásokat felszerelve adják át, és 44 gépkocsi teljesít majd szolgálatot. Hozzátette: a mentőszolgálat kétszáz új mentőautót és huszonkét mentőorvosi kocsit is vásárol az uniós pénzből.
A fejlesztési igazgató beszámolt arról, hogy hatvan mentőállomás felújítására, korszerűsítésére is lehetőség nyíltik a pénzügyi forrásból. Jellemzően nyílászárókat cserélnek, fűtést korszerűsítenek ezeken az állomásokon, de lesz, ahol napkollektort helyeznek el. A fejlesztési pénzből orvostechnikai eszközöket vesznek, továbbá oktatási célokat szolgáló beruházásokat is terveznek. (Millásreggeli/MTI)